| Revenger a întrebat:

Am o problema cu displayul unui telefon.Tin sa mentionez ca este touchscreen si atunci cand il pornesc arata niste linii...dungi..negru..bla bla..ca si cum ar fi spart.Nu l-am scapat...nu i'am batut un cui in display(glumesc) sau chestii de genul.pur si simplu au aparut in timp ce il utilizam.

Intrebarea mea este..se poate schimba piesa defecta daca il trimit la garantie?(produsul este luat de la cosmote) Adica sa nu ma trezesc cu el inapoi ca cica acesta ar fi stricat din cauza mea...

A doua intrebare..sa presupunem prin absurd ca in timpul utilizarii, displayul/touchscreenul a avut de suferit..adica s-a fisurat etc..Credeti ca il vor accepta la garantie?

4 răspunsuri:
| andiflorescu a răspuns:

Ce telefon e? daca e un Nokia 5800 xm poti sa il arunci la gunoi happy

| Revenger explică:

Samsung Galaxy S2

| TrickThis a răspuns:

Asta e RO, cand vine vorba de garantie e vina cumparatorului si ti-l pune in brate, acum daca s-a fisurat displayul e din cauza ta, doar nu s-a crapat de la soare, foloseste si tu ceva folii, nu cred ca ti-l primeste la garantie, ii schimbi displayul dar costa.

| mobile a răspuns:

Salut,
Dupa spusele tale am inteles ca are si o mica fisura touch-ul, daca este adevarat nu o sa il accepte la garantie, daca nu este fisurat in principiu trebuie sa ti-l schimbe.
Daca vrei lcd display si touchscreen pentru galaxy s2 i9100 gasesti la magazingsm.ro la cel mai mic pret posibil :) http://www. magazingsm.ro/piese-telefon/display-Samsung-i9100-galaxy-s-2-cu-touch-screen-original-6899
Spor.