| SUDSteaua1947 a întrebat:

Am o problema cu internetul, mai exact cu google-ul.cand caut ceva pe google, orice imi apare un mesaj:We're sorry...

... but your computer or network may be sending automated queries. To protect our users, we can't process your request right now.

Ce inseamna asta? Ce ma nedumereste este ca la un moment dat merge din nou bine si dupa cateva zile iar face asa.Ce trebuie sa fac ca ma enerveaza maxim?

21 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai mesajele blocate vad! Vorbim aici: http://www.epasystems.ro/asistenta-it-online/

| SUDSteaua1947 explică (pentru K0sti):

Salut.M-ai ajutat mult cu antivirusul si iti multumesc.ai zis ca te pricepi la calculatoare. Poti sa ma ajuti cu o placa video.Am windows 7 32 biti, 2 gb ram, procesor core 2 duo E6420 cu 2, 13 ghz. vreau sa imi iau o placa video, am avut o nVIDIA ge force 8500 GT dar s-a ars si mi-a pus cineva o placa foarte proasta, care imi cam strica tot calculatorul fiindca nu prea pot juca nici un joc.se numeste Radeon X1330/X1550 Series.imi poti spune cam ce placa s-ar potrivi sistemului, cat costa si de unde sa iau? as vrea sa fie o placa bunicica, nu de aia de 10 milioane dar sa fie mai buna ca asta.mersi

| B3B3NI a răspuns:

Dar nu poti folosi alt internet, numai pe ala îl ai?

| SUDSteaua1947 explică (pentru B3B3NI):

Cum adica alt internet? alt browser sau ce zici? imi apare asa si pe google chrome si pe internet explorer si peste tot.

| K0sti a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Lasa-l ca nu stie ce zice! Vezi ca ai virusi!

| SUDSteaua1947 explică (pentru K0sti):

Virusi? Am nod 32 cu licenta cu tot si de cand cu treaba asta ii dau scan destul de des si nu imi apare niciun virus.se mai intampla sa intru pe cate un site si sa aiba virusi dar imediat imi arata nod 32 ca are virus si il curata. uite acum de exemplu merge iar, m-a pus sa bag un cod de ala captcha cica ca sa vada daca nu cumva sunt robot si i-a dat drumul iar.ce sa fac?

| K0sti a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Alex, fara suparare, ala nu e antivirus, e o gluma! Asta fac toata ziua, service calculatoare! Iti spun din experienta! Daca vrei sa ma crezi, daca nu...
Si nu o spun numai eu: http://www.epasystems.ro/......m-av-test/
Ia vezi pe unde e antivirusul tau in lista!

| SUDSteaua1947 explică (pentru K0sti):

Pai eu am ESET NOD 32. e ciudat totusi ca am PC-ul si antivirusul asta de 7 ani si daca nu am intrat si n-am downloadat...mama mama, jale si nu am avut probleme.atata tot la inceput inainte sa-mi iau licenta la antivirusul asta am luat odata Calul Troian, foarte naspa si am reinstalat windowsul, dar pe urma...

| SUDSteaua1947 explică (pentru K0sti):

Si totusi de ce face asa o jumatate de ora si pe urma merge la loc?

| K0sti a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Calul Troian laughing
Mda! Eu ti-am spus, nu mai repet! Ia pune tu un Kaspersky sau Bitdefender si da o scanare full, dupa care mai discutam!

| K0sti a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Ti-am spus de ce, una din cauze sunt virusii!

| K0sti a răspuns (pentru K0sti):

Un program in background trimite interogari aiurea catre Google!

| SUDSteaua1947 explică (pentru K0sti):

Trebuie cumparate?

| K0sti a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Ce?

| SUDSteaua1947 explică (pentru K0sti):

Antivirusurile astea.sunt cu bani sau free?

| K0sti a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Cu bani normal! De cand ai calculatorul ala nu ai fost in stare sa stii ce antivirusuri sunt pe piata si cu ce se mananca fiecare? Stati de jocuri si de tampenii in loc sa puneti mana sa cititi. Cum poti sa pui o asemenea intrebare!

Exista varianta trial, la fiecare! Foloseste-o! Dar intai dezinstalezi prostia aia de nod, ca nu merg impreuna!

| SUDSteaua1947 explică (pentru K0sti):

Mama dar tu de ce ti-ai luat calculator? La ce caruta de bani am dat pe calculator mai dau si pe antivirus, marfa rau.

| K0sti a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Tu citisi ce-ti spusai eu? In primul rand cand dai o caruta de bani pe un calculator, ii dai ca sa scoti bani cu el, nu sa pierzi bani! O optica tampita, da asa e cand nu sunt banii tai si sunt ai parintilor!

Ti-am spus ca exista variantel trial! Pana una alta poti folosi asta: http://www.epasystems.ro/devirusare-kaspersky-rescue-disk/

| SUDSteaua1947 explică (pentru K0sti):

Cica banii parintilor...imi pare rau ca nu aveam carte de munca in 2007 cand l-am luat, cand aveam 7 ani.In fine, am luat bitdefender trial, 30 de zile, ce oi face dupa nu stiu.

| K0sti a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Ai varianta free care nu e 30 de zile daca-ti faci cont! Scaneaza cu asta momentan si vezi ce gaseste!