| Cry0gen a întrebat:

Am o problema cu un microfon RLAKY DM-308A.Nu se aude bine, in sensul ca daca il bag in jack-ul albastru pentru Line In si vreau sa cant pe un instrumental, fara sa inregistrez, sunetul sa fie redirectionat in boxe, abia aud ceva, si trebuie sa dau boxele aproape de maxim sa aud, si instrumentalul se aude haotic. Ce pot face sa cresc volumul microfonului?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Imi pare foarte rau sa te dezamagesc dar microfonul se introduce in mufa speciala de culoare roz. Mufa albastra este pentru placa audio suplimentara, pentru TV Tuner sau pentru cuplarea cu alt computer. Apoi faci click dreapta pe iconul din taskbar si intri la pen volume control si faci acolo setarile necesare inclusiv in Advanced control si marchezi butonu cu denumirea:1Microphone Boost din Advanced.

| Cry0gen explică:

@sorin2tudora Am vazut si eu asta, am incercat faza cu mufa albastra deoarece redirectioneaza sunetul spre boxe, si am nevoie de asta pentru un spectacol live.Se pare ca n-o sa mai fac,intrucat spectacolul e maine,si probabil am nevoie de un amplificator, ceva, sau probabil o statie.