| Dddsasul a întrebat:

Am o problema la laptop. E windows 8.1 si de fiecare data cand intra in standby nu mai iese, el continua sa mearga (deoarece aud skype-ul) dar ecranul ramane negru si trebuie tot timpul sa il repornesc din buton... DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Deschide-> Opțiuni de alimentare făcând clic pe butonul Start-> Panou de control-> Sistem și securitate-> Opțiuni de alimentare.În pagina ->Selecteaza un plan de alimentare si apoi clic pe-> Modificare setări plan lângă planul ales de tine.În pagina ->Modificare setări plan, clic pe ->Modificare setări de alimentare complexe.În fila Setări complexe, faci dublu clic pe Repaus (standby), apoi dublu clic pe-> În repaus după. Pe baterie sau pe Alimentat (sau pe ambele), faci clic pe săgeată, apoi pe Niciodată (never).La fel faci si la hibernare (hibernate) ->alegi never ->click ->OK.

| Dddsasul explică (pentru neluL):

Dap asta am facut deja dar can il bag pe sleep tot asa imi face =[

| neluL a răspuns (pentru Dddsasul):

Pai nu il mai baga pe sleep, lasa-l asa deschis, 7 zile din 7 nu are nimic, cand si cand mai dai cate un restart. Repornirea din SLEEP la orice laptop se face numai din buton. Deci nu ai nici o problema! Eu am crezut ca intra singur in sleep si tu nu vrei.

| Dddsasul explică (pentru neluL):

Probelma mea ii ca nu pot sa il mut dintr-o parte in alta fara sa trebuiasca sa il inchid de tot pentru ca atunci cand intra pe sleep nu mai si iese si stiu sigur ca asta e o problema ca au si alti colegi w 8.1 si nu au problema asta.

| Paul199313 a răspuns:

Asa e wnd 8.1! asa mi se inampla si mie! e ceva normal!