| Cristian_Mihaitamcr_1999 a întrebat:

Am o problema! Mi sa rupt firul de la casti... Sa rupt din jack... Adica sa tras firul afara din mufă cum il pot repara? Sunt căștile mele favorite ajutor! Au iesit in garantie... Ajutor pls DAU FUNDA IMEDIAT!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Daca sunt casti pentru calculator, iti trebuie 2 mufe http://www.okazii.ro/......a160341501
iar daca sunt pentru telefon iti trebuie o mufa cu 4 pini http://sogest.ro/......oobay.html

Prin urmare, poti cauta mufe similare cu mufele pe care le ai la casti si se lipesc firele la acele mufe.
Mai poti incerca sa desfaci mufa pe care o ai si sa lipesti firele dar iese mai urat. Oricum, iti trebuie pistol sau ciocan de lipit, fludor sau aliaj de lipit, pasta decapanta sau poti merge la cineva care are sau la un atelier de reparatii electronice.

http://ronishop.ro/jack-tata-triplu-35mm-4pini-plastic/1807.htm

Iti trebuie si un aparat de masura sa verifici care sunt firele ce trebuie puse.

Daca sunt scumpe (castile), poti cauta niste casti mai ieftine si poti taia cablul de la castile ieftine si il conectezi la cablul castilor bune.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si vrei sa-ti reparam noi castile prin Internet? Multa minte va trebuie ma copii...

| Mafiotu007 a răspuns:

Cum s-a tras firu afara din mufa? Poate ai tras tu de nervi, asa iti trebuie daca nu te poti controla.Ia altele, mai da bani.BafTA!

| alexandru11111 a răspuns:

Nu mai merg reparate, cel putin asa stiu eu, au niste fire extrem de subtiri

| Cristian_Mihaitamcr_1999 explică:

Bai prieteni eu nu am zis ca le-am rupt eu! A fost pisica pe masa si le-a dat jos! Si sunt destul de scumpe! Da' oricum le-am dus la un var si mi le-a reparat!

| AlexandruSiAtat a răspuns:

Îți iei altele frate...nu trebuie să plângi dupa niște căști