| Andruşcă a întrebat:

Am o problema.Nu vad ce scriu si ce mi se scrie pe mess straight face. Daca eu scriu ceva si dau enter lu` ala ii va aparea, dar la mine casuta ramane tot alba, de parca nu am scris nimic.Am reinstalat messul(am pus ultima versiune), am sters "Zones" din registrii, am facut aia cu regsvr32 jscript. dll si regsvr32 vbscript. dll dar fara efect, tot nu vad scrisul straight face. Aveti vreo idee? Da, dau si fundita.

Răspuns Câştigător
| Alpha13 a răspuns:

O solutie ar fi sa urmami pasii:
1 Asigurativa ca ati iesit din Yahoo Messenger si ca la-ti inchis
2 click pe Start
3 click pe Run
4 in Run scriem: regsvr32 jscript.dll
5 apasam ok
6 va aparea o fereastra de confirmare cum ca jscript.dll a fost restaurat cu succes si dam ok
7 repetam pasii 2 si 3 iar la pasul 4 de data asta vom scrie: regsvr32 vbscript.dll si procedam ca la pasul 6

Sursa:http://www.videotutorial.ro/? p=1922

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Singura solutie este sa formatezi partitia si sa reinstalezi Windowsul.

| gki1980 a răspuns:

Descarca yahoo text repaire: http://tutorialepc.ro/......direct.php

| MihaelaDart a răspuns:

Sterge manual din folderul Yahoo Messenger toate urmele, dezinstaleaza mess-ul si reinstaleaza, daca nici asa nu merge inseamna ca e o problema de windows si va trebui reinstalat. Asa am si eu buba cu mess-ul, de 5 luni stau fara el, din cauza ca am probleme de windows si pana cand il voi reinstala nu se stie... Folosesc www.meebo.com ca yahoo mess, acum m-am obisnuit cu asta, e ok.

| Eduard a răspuns:

Ai virusi pe PC, cel mai probabil. Incearca sa reinstalezi sistemul de operare (windowsul). Sau ia un antivirus, sau incearca mai multe antivirusuri, fiecare e bun in felul lui.

| Anname a răspuns:

Incearsa sa scrii cu Arial... poate merge. daca nu incearca mai multe modele de scris

| Robby96 a răspuns:

Exact asa am patit si eusad. Am dezinstalat mess 10 si l'am bagat pe 11 si tot degeaba.
Eu am bagat din nou windows si dupa aia a mersbig grin.Bafta!

| ionutzz2590 a răspuns:

Deskarka yahoo mesenger Din nou si stergel p alahappy multa bafta funDa

| NeluFerchi a răspuns:

Probabil ai setat sa scrii cu alb si de aia nu se vede. verifica la text color

| simmy_8381 a răspuns:

Ai virusi in pc. imi poti lasa un msj privat cu adresa ta de mail si iti trimit un program sa-l instalezi si sa scanezi eu el. Este simplu de folosit si eficient. Am patit si eu acest lucru acum ceva timp si un prieten mi l-a dat. Bye si astept msj in caz ca te hotarasti.winking