| kristina13 a întrebat:

Am o tabletă Allview 3 Speed Quad HD de aproape 2 ani și îmi arată că nu am spațiu suficient de stocare pe ea, deși am card de 4gb și aproape toate aplicațiile le-am mutat pe card și am curățat memoria cache la fiecare aplicație. În ultimul timp îmi merge foarte greu,mi se blochează foarte des și se stinge singură fără să-i fac nimic, apoi se aprinde singură sau o aprind eu și când se aprinde îmi apare următorul mesaj:"System UIDs Inconsistent
UIDs on the system are inconsistent you need to wipe your data partition or your device will be unstable." Ce înseamnă asta și ce ar trebui să fac ca să funcționeze la fel de bine ca înainte?

2 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Pot fi mai multe cauze.
1. Verifica spatiul liber aflat in memoria tabletei.
2. Nu cred ca ai tableta cu root ca sa muti aplicatiile integral pe card, deci mai gandeste-te cand vei face asta.
3. Poate fi din cauza unor aplicatii proaste care ti-au virusat tableta. Poti face in felul urmator:
a) Prin cablu USB conectezi la PC si astepti sa apara in my computer partitia respectiva.
- Dai click dreapta pe partitie (cardul sd apoi memoria interna)
- Selectezi proprietati -> tools -> check now
- Dupa ce a terminat de scanat etc. si cardul SD si memoria interna, dai un restart tabletei si incerci sa vezi daca merge.

Bafta! Funda?

| myhay0930 a răspuns:

Reseteaza tableta si dupa vezi daca mai face asa