| Alexandru_Safta_1998 a întrebat:

Am o tableta Serioux. Are 1 GB memorie interna si 8 GB memorie externa. Nu stiu ce inseamna memorie interna si nici externa, adica pot descarca jocuri de maxim 1 GB sau de 8 GB? Si cei 8 GB pentru ce ii folosesc? :? FundaVOT!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Memoria interna este cea a tabletei.Memoria externa este cea a cardului de memorie pe care il ai. Poti descarca un anumit numar de jocuri, aplicatii, video, mp3 daca te incadrezi in memoria respectiva.Interna sau externa.In cea interna se duc aplicatiile.Pentru a functiona corespunzator pe tableta ta.In cea externa se duc celelalte enumerate.