| Vinatoru_Bogdan_1998 a întrebat:

Am placa video Nvidia si intru in control panel manage 3d si imi fac configurarile mele dau apply si nu se salveaza.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Eu l-as dezinstala si reinstala.

Daca nu rezolvi asta poate e mai bine sa descarci o versiune mai veche de driver sau mai noua.

Dar nu as incerca sa cad de ce nu merge. Daca exista aceasta eroare (daca chiar este) atunci e de la driver si nu stii ce alte erori are.

Mi se pare putin probabil sa ai asemenea probleme pentru ca este totusi o chestie testata.

Daca chiar tii neaparat sa vezi ce se intampla, cauta intai in event viewer, poate vezi acolo vreo eroare. Daca tii sa sapi si mai mult, cauta pe net filemon sau diskmon de la sysinternals (acum au fost cumparati de Microsoft) si vezi ce se intampla cu accesul pe disc. Ala iti va raporta daca are drepturi dw scriere sau alte nebunii.

1 răspuns:
| LostInPark a răspuns:

Cauta DDU(display driver uni...blaa) il folosesti in safe mode, rulezi apoi utilitarul de instalare setat ca admin. Enjoy!
Sau poti sa inchizi nVIDIA CP si sa-l deschizi cu drepturi depline de admin.Incearca, vina inapoi, zi-mi ca ai dat fail, mergi la un service, 20 de lei...
Auzi ca da funda. laughing))))))))))