| Fabiana1 a întrebat:

Am primit pe Facebook un mesaj de la unul dintre prietenii mei in care scria "Hello bro.s I saw this video on youtube.Shared you private video".Nu imi amintesc exact daca am dat sau nu clic pe el,sau poate,in caz ca am dat,link-ul nu s-a conectat sau mi-a dat eroare, sau altceva.Presupun ca acesta este un virus, dar in ce consta?

3 răspunsuri:
| JustMeAlexandra a răspuns:

Da,e un virus.
Sa nu dai click pe el.
Virususul consta in trimiterea tuturor prieteniilor tai din lista.
L-am primit si eu.

| MicutttaDeTot a răspuns:

Da, e un virus care iti intra in calculator si iti sterge datele, virususul consta in trimiterea tuturor prieteniilor tai din lista ce ai primit si tu de la unul din prietenii

| Fabiana1 explică (pentru MicutttaDeTot):

Virusul iti poate sparge parola de Facebook? Si daca folosesti Facebook de pe telefon ce se poate intampla? Dar daca de pe telefon te loghezi in paralel cu alte conturi?