| eschol a întrebat:

Am probleme cu desktopul pe windows xp. Inainte sa ma conectez la internet am desktopul normal dar dupa ce m-am conectat am doar imaginea de fundal fara iconite sau bara, ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Romb3r a răspuns:

Ai o problema cu explorer-ul.S-ar putea sa ai procesorul prea ocupat si acesta sa nu mai face fata la toate aplicatiile.Rezolvarea:
Pasul 1:da click dreapta pe bara albastra de jos-task manager si aici va trebui sa opresti toate aplicatiile de care nu ai nevoie in momentul respectiv.(click pe proces si apoi end process)
Pasul 2:daca dupa ce faci asta vei putea sa intri pe internet, intra si descarca un antivirus bun(ex bitdefender) si pune-l sa scaneze sistemul)
Paslu 3:daca antivirusul nu gaseste nimic in neregul, descarca wise care 365 si apoi da pc checkup. Apoi dupa ce gaseste problemele tu vei da fix sau solve.
Pasul 4 :daca nimic din ce am spus mai sus nu merge, atunci va trebui sa-ti schimbi windows-ul.
Funda?big grin

2 răspunsuri:
| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns:

Reinstallezi Windows-ul.

| PaulWalker1ST a răspuns:

Poate fi si un virus si nu ai decat sa-ti reinstalezi Windowsul.