| adsfsf a întrebat:

Am probleme cu Windows XP, si pana sa-mi iau Windows 7, as vrea sa instalez Ubuntu. Cati dintre voi il folosesc? Merg toate programele care mergeau si in Windows?

7 răspunsuri:
| thizizme a răspuns:

Pana la Craciun eu zic ca rezisti cu XP, dar daca tot nu rezisti poti incerca ceea ce scrie la http://www.sevenforums.com/......-days.html pentru a avea Windows 7 gratuit 90 de zile (legal), sau poti incerca cu Ubuntu.
Programele care iti mergeau pe Windows NU vor merge pe Ubuntu. Majoritatea (in special cele freeware) au variante si pentru Ubuntu.
Uite niste recomandari pentru Ubuntu: Pidgin pentru messenger (te conectezi cu contul de Yahoo! Messenger), KMPlayer pentru filme - asta daca nu o sa poti vedea unul - (si pe Windows recomand tot KMP). Oricum Ubuntu va instala (aproape) singur tot ceea ce ii trebuie atunci cand ii trebuie si nu e extrem de complicat, mai ales ca Google e prietenul tau;)

| thizizme a răspuns:

"Ai incercat windows vista? Specialistii au spus ca windows 7 este o combinatie. nereusita, intre vista si xp." rolling on the floor asta e asa amuzanta incat nici nu-mi mai vine sa ma iau de anonim pentru faza cu Ubuntulaughing

| Nic a răspuns:

Eu unul sunt foarte multumit de windows 7.
Singura problema am inteles ca ar fi la driverele pentru placa de sunet.

| adsfsf explică:

Problema este ca parintii mei il vor cumpara dupa Craciun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma folosesc de windows 7 de jumate de an si imi merge foarte bine, nu am avut nici o eroarewinking cum aveam la xp big grin.programe merg toate si ce sa zic face sa pui windows 7. dar ubunt nu te-as sfatui. asta deacum ceti doresti tu cred ca la windows e mai buna grafica ca la ubunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windous 7 dupa parerea mea dupa mec e unul foarte reusit iar driverele sunt ok de la programe de desenat 3 d pana la muzica merg bine ...mentionez ca am de 8 luni windous ul 7 si nu am probleme...

| girl89_89 a răspuns:

Ai incercat windows vista? Specialistii au spus ca windows 7 este o combinatie. nereusita, intre vista si xp.
Bafta!