| OmObisnuit a întrebat:

Am schimbat de pe windows 10 pe windows 7 si nu mi se conecteaza calculatorul la internet, imi spune ca nu am drivere pentru internet instalate. Unde le gasesc? E conexiune prin fir.

Răspuns Câştigător
| costinvlad a răspuns:

Le descarci de pe net. Iei modelul la placa de rețea și le cauți. Eu folosesc driver pack solution

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza asta: http://bit.ly/2DyEVHR

| Sofer a răspuns:

Ar trebuii sa ai un cd cu drivere. Eu tot asa am bagat windows 7 si nu aveam nici un driver. si am schimbat pe windows 10 si aveam toate driverele sunet, internet si imi mai trebuia placa video.

| OmObisnuit explică (pentru Sofer):

La fel si la mine

| Sofer a răspuns (pentru OmObisnuit):

Si l-am instalat pe un pc nou 2018. windows 7 pe un pc mai vechi nu aveai treaba cu driverele ca il avea pe cel de net.

| ziftode a răspuns:

Daca ai laptop (care e de generatie win 10), pune win 10 la loc
daca nu, trebuie sa stii modelul de placa de retea, daca nu il stii (si nu vrei sa te uiti in computer), atunci cauta pe google hwinfo si ala o sa iti spuna, dupa care cauta pe google modelul placii de retea urmat de cuvantul "drivers"

| azeze a răspuns:

Salut,descarca pe telefon/alt pc 3DP Net si iti gaseste automat placa de retea.

| Carasin a răspuns:

Un lucru an de zis...
Bun venit în lumea windows 7 unde nu poți schimba limba daca ești pe laptop nu ai bluetooh și mulți viruși...

| ASDW4LIFE a răspuns:

De ce ai facut Downgrade? Nu se face Downgrade. Daca ai un laptop care a fost facut pentru Windows 10 atunci asta e problema. Windows 10 nu e ca 7 si nu are driverele pentru 7.