| andrei95 a întrebat:

Am si eu 2 intrebari...deci mi-am cumparat un stick de 8gb si el imi arata doar 7.37gb intrebarile ar fi:
-de ce nu imi arata toata memoria si cum as putea sa rezolv aceasta problema
-mi-am scos fifa 12 si are 6.79gb si cand vreau sa il copii pe stick imi zice ca stick e plin chiar daca nu am nici macar un fisier pe el

Răspuns Câştigător
| RedDx a răspuns:

Un stick de 8 GB nu are chiar 8 GB pentru ca se masoara in octeti, si da ceva mai putin decat 8 GB.Mai poate fi si din cauza ca stickurile au si un fel de mini-software instalat din fabrica, care mai opreste din memoria lui.
La treaba cu FIFA, probabil are 6.79 GB intr-o arhiva, versiunea compresata, iar versiunea pe care vrei tu sa o pui pe stick are mai mult.Alta explicatie nu ar fi.

2 răspunsuri:
| FyTzE a răspuns:

Pai asa arata la toate stikurile cu cativa mb mai putin pentru formatul lui de ex un stik de 4 gb arata 3, 8gb nu ai ce face treaba cu fifa nu o prea inteleg

| ElenaDelia a răspuns:

Pai eu asa as proceda:m-as duce de unde am cumparat si as intreba daca ar zice ca nu stie iasi cere bani pe el si il as da inapoi