| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu niste intrebari de adresat CUNOSCATORILOR in domeniul respectiv.
Care este cea mai buna marca de telefoane mobile, care fabrica cele mai performante telefoane, cele mai rezistente, cele mai bune din punct de vedere al softului (iOS sau Android?), aspectul si pretul nu se iau in calcul.
Din mica mea experienta in telefoane, pot afirma ca cea mai buna marca de telefoane mobile este Apple, iar cel mai bun telefon la momentul actual de la Apple este 4S-ul, are cel mai avansat soft iOS (sunt sigur ca iOS este cel mai bun soft din lume, pentru orice), acest din ce am vazut, arata si foarte bine, este probabil si rezistent, etc.
Cum am spus mai sus, as vrea niste sfaturi de la cei care cunosc bine acest domeniu, si inteleg intrebarea mea.

Răspuns Câştigător
| OliClaudiu a răspuns:

Pai din cate stiu eu acum cele mai cumparate telefoane sunt de la Apple cu soft iOS, Samsung cu softurile Android; Bada si Nokia cu soft Symbian
Ca design mi sa-au parut frumoase telefoanele de la Samsung si Apple
Ca rezistenta nu stiu ce sa iti zic dar stiu ca Nokia cat si Samsung au avut unele modele foarte rezistente sper ca ti-am fost de ajutor thumbs up

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Nu exista un cel imi bun. De rezistente, difera, daca ne referim material, iphone-urile nu is chiar straluite. Ca si soft insa, depinde ce feld e persoana esti. DAca nu vrei sa te complci, atunci ios e perfect. Daca iti place sa iti bagi nasul, atunci andoid e mai potrivit. Ca si performanta difera, deja au aparut smartphone-urile quadcore, sa vedem cum se descurcaimportiva ios. Legat de symbian, nu mi se pare prea avantajos, pune aplciatii, suport limitat, la fel ca si la WP7. Bada si restul is bune, d ar prea simple(ps, persoanal prefer sa "imi bag nasul")