| Elevenn1111 a întrebat:

Am si eu o curiozitate. Se poate conecta un Tv fara conexiune wi-fi la pc printr-un cablu HDMI?

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Salut,da un cablu HDMI permite transmiterea atat a informatiei video cat si audio.
Dupa ce conetezi PC-ul la TV trebuie sa selectezi sursa ca fiind HDMI 1(sau numarul partului HDMI pe care il folosesti) plus ar trebui sa selectezi modul de imagine PC deoarece de obicei exista un efect fuzzy cauzat de filtrele si proceserele pentru imagine si reduce si o idee delay-ul la imagine in caz ca ai de gand sa te joci ceva(desi ideea ar fi sa selectezi modul PC mai mult pentru efectele acelea si nu neaparat gaming)
Succes

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca atat PC-ul, cat si televizorul au port HDMI, atunci se pot conecta doar printr-un cablu simplu HDMI.
Daca unul din ei nu are port HDMI, atunci trebuie folosita mufa existenta + un adaptor.

| OldSoul a răspuns:

Da, acum deigur, asta daca ambele au port hdmi.

| Endoryus a răspuns:

Da