| tib3riu10 a întrebat:

am internetu rds. si vreau sa bag internet la 2 pc. cand bag la lan 1 merge internetu si cand bag si la lan 2 nu imi merge la pc al 2

6 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Daca am sti unde si ce bagi la lan 1 si lan 2 ar fi asa de fain si poate te-am putea ajuta big grin

| tib3riu10 explică (pentru Gas):

Deci cablu de pe stalp intra intr-un modem si din modem vine un cablu intru-un pc (lan 1) si bag un cablu intr-o gaura pentru net (lan 2) si il bag in pc nu mi se conecteaza. la un pc merge si la celalalt nu

| tib3riu10 explică (pentru tib3riu10):

Da

| Gas a răspuns:

Din model trebuie sa-ti vina cablul intr-un router, iar modemul sa-l setezi pe bridge si din router tragi la cele 2

| tib3riu10 explică (pentru Gas):

Si cum il bag pe bridge

| Gas a răspuns (pentru tib3riu10):

Intri si tu in setarile modemului si vezi ca trebuie sa ai pe acolo o optine