| alyn21 a întrebat:

Salut.
Am un laptop Dell si nu-mi merge internetu prin cablu, am windows 7 pe el.Tin sa precizez ca pe PC imi merge internetu cu acelasi cablu.Am internet de la romtelecom.La camin mi-a mersu internetu prin cablu.

Răspuns Câştigător
| TelekomRO a răspuns:

Va multumim, veti fi apelat de catre colegi. Toate cele bune!

4 răspunsuri:
| Darius2019 a răspuns:

Am avut o problema de genul cand am pus net de la romtelecom am primit si un cd si am instalat ce era acolo dupa care driver-ul de LAN.

| TelekomRO a răspuns:

In situatia in care IP/DNS setate manual pe placa de retea nu corespund cu clasa de IP-uri a modemului sau DNS Romtelecom este necesar sa le treceti pe automat.
In situatia în care Proxy server este activ trebuie dezactivat din Internet Explorer.
Daca nu reusiti cu aceste setari, va rugam sa ne oferiti pe mesageria privata codul de facturare Romtelecom si un numar de contact mobil. Va multumim.

| alyn21 explică (pentru TelekomRO):

Va ajuta daca va dau numarul de telefon? 0252 210 211 sau spuneti-mi unde gasesc codu de facturare.

| TelekomRO a răspuns (pentru alyn21):

Va multumim, veti fi apelat de catre colegi. Toate cele bune!

| Johnson_John_1990 a răspuns:

Incearca metoda hardcore... reinstaleaza windows-ul! Sau verifica daca driverele de retea sunt functionale.