| anonim_4396 a întrebat:

am un Windows 7 si trebuie Aero de NVIDIA Display Driver, Si da o eroare ca alt driver nu cauta hardware, si ramane Generic PnP Monitor on VGA Graphics Adapter, Ce imi recomandati ca sa bag Aero, Funda!

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu exista "Aero de NVIDIA Display Driver"! Exista Aero si atat! E o optiune a Windows-ului care nu functioneaza decat daca ai driverele video corect instalate!

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Cred ca e VIA Chrome 9 Display Driver din Windows Update

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa cand schimb placa video la AMD si sa pun un nou hard disk reinstalez windows 7 pun aero si gata

Toti dintre ele folosesc aero pai vezi e 400% cu Basic ce -39%

| valentin75 a răspuns:

Salut! Nu te baza prea mult pe driverele primite de sistem. Poti lua de pe net Driver Booster pentru a instala drivere (download, install, scan, install/update driver). Poti utiliza varianta in care sa intri pe pagina producatorului (cel cu placa video) sa iti iei driverul de acolo.Nu recomand Aero, sunt resurse consumate fara rost. Performanta si optimizarea unui computer nu sta in Aero. Pe tine te intereseaza sa functioneze cat mai bine, fara erori si sa fie optimizate resursele.

| anonim_4396 explică (pentru valentin75):

Ce fac cu el? Recomand VIA Intr prin Control Panel > Windows Update > Check for updates > Updaturi disponibile > VIA > Install > Restart > Logon > Astept > Welcome Aero > Personalize > Windows 7 Aero > OK

Daca numerge trasparenta, merg tot pe Personalize > Windows Color > Enable trasparency

| valentin75 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu recomand aero, se consuma resurse fara nici un temei. Nu te ajuta cu nimic, mai bine ramai cu resursele pentru altceva. Incearca Driver Booster sau Driver Max (cu el poti instala maxim doua drivere pe zi).
http://videotutorial.ro/......ial-video/

| anonim_4396 explică (pentru valentin75):

Nici eu nu recomand
Atunci când iau un Lenovo G500
Instalez Windows 7
Instalez Aero (de ex AMD Radeon, VIA) Dacă am dintre 2 drivere, Selecteam VIA

Pe Desktop
Activez Windows Update
Ma duc pe Important, ma duc pe VIA Chrome9 Display Driver
Instalez Updateul
Restart
Si gata cu install aero

Nu ma intereseaza Driver Max sau Booster