| smeeagol a întrebat:

Am si eu un hard portabil si cand vreau sa copiez ceva pe el zice Window Delayed Write Failed copiza si se aude un zgomot si se blocheaza folosesc windows sp3.Am incercat pe windows 7 si nu face asa. Am cautat pe net dar nu gasesc nici o solutie am niste filme pe pc si nu stiu ce sa fac

2 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Sigur nu ai cumva probleme cu usb-urile la calc cu xp? E posibil sa fie o problema software sau de drivere de USB (in marea majoritate a HDD urilor externe nu trebuie drivere pentru ca xp ul stie sa puna de la el) dar e posibil sa fie o problema cu ele.
Eu zic daca ai posibilitatea si daca nu ti e lene sa ii dai un format "reinstal" la sistemul de operare ca asa sa te pun sa cauti rezolvare cred eu ca nu merita efortul.

Daca acel calc cu windows xp sp3 e al tau incearca sa il reinstalezi daca tot asa face incearca sa pui un win7 si daca tot asa face si de data asta mai mult ca sigur ca ramane varianta usb urilor la respectiva unitate (dar cam putin probabil zic eu...).

Ai bagat cumva stic uri de memorie prin calculator cu care ai mai fost si pe la alte calc? Daca da e posibil ca respectivul stick sa aiba ceva si sa fi stricat portul usb... incearca sa introduci hdd ul in alt port.
In principiu ar fi mai multe cauze dar zic eu ca astea sunt cele mai intalnit daca zici si sustii cu tarie ca pe un alt calc cu windows 7 nu face asa.
Pe http://www.tutorialepc.ro gasesti si alte tutoriale despre calculatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se aude ceva nu ai decat sa iei altulaughing