| pisikutzza22 a întrebat:

Am sters din greseala acum ceva timp recycle bin.Am incercat toate metodele care le-am gasit pe internet sa ii dau restore dar nu am reusit.Ma poate ajuta cineva? Mentionez ca am windows xp. FUNDA

6 răspunsuri:
| axeldavid a răspuns:

Ai incercat si system restore

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pa si la revedere nu mai recuperezi nimica edcat daca ai un backup al sistemului inaintwe de stergere

| pisikutzza22 explică (pentru suntserios):

Nu am pe laptopul asta sad daca aveam faceam deja...o sa incerc ce a scris suceava2010

| Robery a răspuns:

Aceasta optiune este dezactivata by default in Windows Server 2008 R2. Ca sa functioneze aceasta optiune este nevoie de FFL (forest functional level) de 2008 R2. Exista doua metode prin care se poate face asta. Printr-un cmdlet PowerShell sau prin Ldp.exe.
Activarea optiunii prin LDP.EXE:

Apasa Start, Run si scrie ldp.exe.
Ca sa faci bind pe serverul ce tine forest root domain-ul, apasa Connection, apasa Connect, apasa Bind. [This link is external to TechNet Wiki. It will open in a new window.]
Apasa View, apasa Tree, apoi in BaseDN selecteaza partitia CN=Configuration… si apasa OK. [This link is external to TechNet Wiki. It will open in a new window.]
Apasa semnul "+" in dreptul partitiei si du-te la CN=Partitions.
Apasa click-dreapta pe containerul CN=Partitions si apasa Modify. [This link is external to TechNet Wiki. It will open in a new window.]
In casuta de dialog Modify, sterge continutul casutei DN.
In casuta de dialog Modify, in Edit Entry Attribute, scrie enableOptionalFeature.
In casuta de dialog Modify, in campul Value scrie: CN=Partitions, CN=Configuration, DC=DomeniulMeu, DC=Com:766ddcd8-acd0-445e-f3b9-a7f9b6744f2a. DomeniulMeu si Com le inlocuiti cu datele din AD-ul vostru.

[This link is external to TechNet Wiki. It will open in a new window.]

766ddcd8-acd0-445e-f3b9-a7f9b6744f2a reprezinta GUID-ul pentru AD recycle bin. Pentru a verifica care este GUID-ul pentru Recycle Bin navigheaza la CN=Recycle Bin Feature,CN=Optional Features,CN=Directory Service, CN=Windows NT, CN=Services, CN=Configuration, DC=DomeniulMeu, DC=Com si in dreapta identifica valoarea pentru atributul msDS-OptionalFeatureGUID

| Robery a răspuns:

§tiam scris pentru windows xp, numa pentru xp este ce am scris

| Kmx_Andy_1990 a răspuns:

Foloseste aplicatia Recuva.
La mine a mers, mi-am recuperat toate fisierele