| anonim_4396 a întrebat:

Am un aparat de transmite semnalul unul zte și nu știu cum am făcut de nu mai merge se aprinde beculetul ala rosu încontinu se stinge se aprinde și asa face într-una, cum pot rezolva?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce scrie langa Led-ul rosu, care palpaie?

| Adrian22cluj a răspuns (pentru Bula):

Nu scrie nimic

| Bula a răspuns (pentru Adrian22cluj):

Uite-te in "Manualul utilizatorului", primit cu aparatul (presupun ca este un router), ce indica acel Led rosu, palpaind.
Daca nu mai ai manualul, atunci noteaza modelul (e sris pa aticheta de pe partea de jos al cutiei) si cauta asfel pe net ( ZTE #model# manual pdf ).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai rupt un fir sau clema de la mufă? Verifica cablurile ca de acolo e problema

| Adrian22cluj a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu se observa nimic totul e ok după cum vad

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Adrian22cluj):

Scoate l din priza si baga l din nou, la ce il folosesti? La calculator sau la tv?

| Adrian22cluj a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

La calculator și la televizor și telefoane etc ajuta la semnal cam atât stiu

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Adrian22cluj):

Dar la televizor ai semnal? Verifica mufa de antena din zte, sau daca esti la digi suna i pe ei sa vina sa til repare

| Adrian22cluj a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Aparent la televizor am semnal doar la calculator nu