| dorutzaky a întrebat:

Am un apartat foto digital sanyoXacti S4 cand il pornesc se deschide tot dar nu se aprinde ecranul. Oare ce poate sa aiba? Am incercat sa fac si poze dar toate imi apar negre.

Răspuns Câştigător
| RedDx a răspuns:

Este posibil ca unele contacte intre lentila(obiectiv) si placa lui cu circuite sa se fi avariat in timp(oxidare, rupere, etc.).Iti recomand sa mergi la un service autorizat si ei iti vor spune exact ce are. Daca vrei sa "joci" la risc, poti sa il desfaci si sa vezi daca toate firele sunt cum ar trebui sa fie.

2 răspunsuri:
| RedDx a răspuns:

Vezi daca nu are vreun capac / foloe protectoare pe obiectiv.

| dorutzaky explică (pentru RedDx):

Nu are nimic pe obiectiv happy, al folosesc de mult timp.am facut poze cu el am filmat in format mov. dar de la un timp nu a mai mers decat daca dadeam zoom la maxim.acum nu nu mai vrea deloc

| RedDx a răspuns (pentru dorutzaky):

Este posibil ca unele contacte intre lentila(obiectiv) si placa lui cu circuite sa se fi avariat in timp(oxidare, rupere, etc.).Iti recomand sa mergi la un service autorizat si ei iti vor spune exact ce are. Daca vrei sa "joci" la risc, poti sa il desfaci si sa vezi daca toate firele sunt cum ar trebui sa fie.