| alexandraAnda a întrebat:

Am un card(de memorie mini Sd pentru telefon) si de ceva timp imi face probleme, adica nu mai pot pune nimic pe el din calculator. cand incerc sa copii ceva de pe pc pe card imi scrie " Eliminati protectia la scriere sau schimbati disk-ul". ce trebuie sa fac ca sa elimin protectia aceea?
aa.si l-am formatat si tot asa imi apare.

2 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Baga cablul de date in calculator si pui muzica poze etc pe card cu ajutorul telefonului

| gaby12_1342 a răspuns:

Scoate cardul.si vezi ca are o parte iesita afara.care se misca.se da in sus si in jos... punea invers decat o ai acum si o sa mearga

am patit si eu asta.

succes :*