| Vlad_Trofin_1989 a întrebat:

Am un galaxy sIII si i-am dat un root, apoi l-am flashuit cu android 4.2.1(neoficial),apoi am vrut sa-i dau un flash cu androidu oficial 4.1.2 si a mers totul bine cu programul odin dar cand sa deschid telu imi aparea sigla Samsung si se inchide iar apare si iar se inchide(trebuie sa i scot bateria ca sa se opreasca)deci nu mi mai deschide telu am incercat mai multe firmware-uri din diferite tari dar nu mai merge sa finalizez cu odin-ul imi da failed sau se blocheaza la NAND write start...va rog cine se pricepe sa mi spuna si mie ce sa fac

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Te-ai chinuit putin. Ai facut o salvare la firmware initial? Daca nu, nu este o problema, il gasesti. Intoarcete la cel initial, in primul rand.

| Vlad_Trofin_1989 explică (pentru SilviaDulcik):

Poii asta e problema ca nu ma pot intoarce la cel initial nu-l pot flashui

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Vlad_Trofin_1989):

Incearca sa il conectezi la calculator si daca reusesti sa intri pe memoria telefonului si sa modifici registri, ce se afla in el cu un program aferent (nu pot recomanda niciun program de acest gen, toate fac acelasi lucru). Mult sucess in rezolvarea problemei, sunt sigur ca o sa reusesti cumva, sper doar sa nu ajungi sa dai bani grei pe aceasta actiune.