| danutmaria36 a întrebat:

Am un HP dx 2300, m-am uitat pe net și spune ca suporta maxim 2gb ram, ce se întâmplă dacă îi pun 3gb.

2 răspunsuri:
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Salut. Primul rand nu porneste, in al doilea rand daca porneste va incepe sa-ti bipaie..semn ce arata ca este o eroare..sau cv nu este compatibil..ca urmare se va lasa cu,, blue screen,,. Eu am reusit,, performanta,, sa fac o placa de baza ce suporta maxim 4 gb sa suporte 8gb asta prin upgrade de bios. ceea ce pentru laptopu-l tau nu e nevoie...In principiu nu merge.

| danutmaria36 explică:

Pai nu-i laptop, e un desktop cum pot sa-l extind