| Deian1 a întrebat:

Am un incarcator de baterii, si din greseala am pus in el o baterie nereincarcabila si am observat ca s-a incarcat.Atunci am pus si alte bateri de firme diferite ca sa le testez si toate sau reincarcat. O fi bine? (mentionez faptul ca pe ele scrie,, a nu se reicarca,,) ( am observat ca sa reincarcat cu un aparat special care masoara asta)

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Ai grija, s-ar putea sa explodeze vreuna! poate arzi tot circuitul din casa, inclusiv electronicele!

| xJuliusx a răspuns:

Se incarca, dar nu tin mult. Un acumulator poti sa-l tii in incarcator si 16 ore dar o baterie nereincarcabila va crapa (exploda) cum vrei sa-i spui. Nu poti sa o tii 16 ore la incarcatlaughing Nu se merita sa faci asa ceva si nici nu renteaza (la cat te va tine bateriiile alea) mai bine cumperi altele noi sau iei reincarcabile.

| blackwidow a răspuns:

Nu, in niciun caz nu e bine. Daca scrie pe ele a nu se reincarca, tu de ce crezi ca scrie asa ceva? Vezi poate-ti bubuie vreo baterie cat sta la incarcat si te umple de acid... Nu stiu ce „aparat special" ai tu, insa stai linistit ca nu s-a incarcat nimic.

| octimus26 a răspuns:

Ce chestie ciudata.