| sile44 a întrebat:

Am un laptop Aspire E1-530 si nu imi mai mege wifi-ul si nu stiu cum sa fac dar ce ma rinteresa e cum mama naibi se buteaza sa pot baga windosul din nou cum se intra in bios

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

La pornire se apasa F2 pentru a intra in bios. In mod normal e setata pornirea intai de pe DVD, apoi de pe hard disk. Daca nu e asa, se intra cu F2 in bios, se pune DVD-ul primul dispozitiv de butare, se porneste cu un dvd de instalare windows si se instaleaza. E bine de avut driverele pentru wifi pe un stick sau pe o partitie care nu se va sterge la instalarea windows-ului ca sa mearga netul dupa instalare, sau se salveaza toate driverele necesare din timp, astfel ca dupa reinstalarea windowsului sa se poata instala usor si driverele. Se poate cauta si manualul utilizatorului, e bun si DVD-ul cu drivere al laptopului, daca nu, se descarca driverele de pe site-ul producatorului.

2 răspunsuri:
| Costi6 a răspuns:

Poate s.a bulit driverul wirelles