| Costei_Calin_1993 a întrebat:

Am un laptop HP 650 cu 2.20 GHz si i-am pus windows 7 ultimate si nu stiu daca placa video e instalata cum aflu (e integrata)

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Calin, cauta DRIVER GENIUS. nu e un program free, insa iti cauta automat driverele cele mai optime pentru laptopul tau si ti le descarca. daca ai nevoie de ajutor scrie.

| Costei_Calin_1993 explică (pentru gelu1970):

Am instalat un joc world of tanks si imi spune ca nu poate porni din cauza ca directX nu e instalat sau e oprit si nu stiu sa-l pornesc

| gelu1970 a răspuns (pentru Costei_Calin_1993):

Direct X se gaseste in Microsoft. daca nu ai w7 activat nu poti face update. activeaza windows si apoi cauta actualizari. se vor descarca automat si tot asa se vor instala. direct x poti de asemenea sa il instalezi manual. il gasesti si in alte pagini insa eu te sfatuiesc sa folosesti update.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te in Control Pane/ System/ Device manager si vezi daca arata asa: http://www.computerhope.com/issues/ch000833.htm
Daca arata asa este bine.
Daca arata asa: http://alliedtelesis.com/manuals/2911_IG_UG_Rev_A/Installing_driver.html
in figura 44 se vede ceva cu galben (unele sunt si cu rosu). Atunci nu este bine. Ce este cu galben sau rosu sa-mi spui denumirea corecta si atunci iti pot spune daca ai probleme.
Vezi ca sunt si idioti pe aici care te pun sa descarci programe. Nu-ti trebuie nimic.

| soul2soull a răspuns:

Deschide my computer apuca fereastra de sus cu click stanga si mut-o stanga dreapta foarte repede daca tine pasul si se misca repede inseamna ca e ok daca se misca in reluare nu este instalata simplu fara softuri descarcate bla bla bla

| soul2soull a răspuns (pentru soul2soull):

Intra in my computer si scrie acolo Control Panel\All Control Panel Items\System (merge si din start run)
intri in device manager si dai clik pe video device si acolo vezi placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la start la run si acolo scrie dxdiag si dai la display si ai sa vezi

| aladeieri a răspuns:

Descarca 3DP Chip eu cu programu asta am descarcat toate driverele http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/3DP-Chip.shtml