| aurora006 a întrebat:

Am un laptop Lenovo T60, dar nu am incarcator. Cum ii pot face alimentarea, in cazul asta?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De preferat este sa cumperi unul original si nu aftermarket, pentru ca cel original te tine mai mult, este mai fiabil, in schimb pretul va fi mai mare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum, te duci in pasaj la obor si au acolo incarcator atit pentru telefoane cit si de laptopuri, sau de pe net cauti pe site uri de profil si vezi cit costa, dar i ai unul original, sau daca i ei echivalent fiii atent la amperaj cit scoate, sa nu bulesti procesorul ca atunci il arunci la gunoi laptopul, ca nu merita reparatia, de unde esti? Nu ai avut niciodata incarcator la laptop?

| aurora006 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Din Braila sunt... Am avut incarcator, desigur! Ideea e ca sunt intr-o pasa proasta cu banii si nu imi permit unul acum. Ma gandeam c-as fi putut improviza ceva... provizoriu, zic.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru aurora006):

Nu face asta, ca te va costa dublu reparatia procesorului, adica schimbarea lui, m ai bine m ai asteaptă pina faci rost de bani, sau cere i mamei tatalui bani si i ti i ei ceva bun. Ce virstă ai? Muncesti? Esti la scoală?

| K0sti a răspuns:

Ii cumperi alimentator, logic!

| danutzu96 a răspuns:

Nu cred ca ai cunostinte sa ii improvizezi o sursa stabila de tensiune si cu improvizatia poti sa arzi circuitul de incarcare.