| bicabica a întrebat:

Am un laptop si mergea dar acum nu mi se mai aprinde iar beculetu de la transformator clipaie(normal trbuia sa steie aprins)
din ce cauza stie cineva?

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Ai incercat sa-l pornesti cu bateria scoasa si alimentatorul conectat? Inainte de toate verifica daca e bun alimentatorul. Daca nu ai aparat de masura mergi cu el la orice service sa verifice daca scoate curent. Daca alimentatorul e bun, e posibil sa fie dezlipita mufa in care intra jack-ul de la alimentator. Nu e grav, se poate repara. Daca e nevoie, revino cu detalii pe privat. Succes!

1 răspuns:
| nikol a răspuns:

Probabil face un scurt circuit undeva sau nu se conecteaza bine la laptop.