| ninuionut a întrebat:

Sall. am un calculator care nu se aprinde licare beculetu de la munitor. acum 2 zili tot asa nu mergea pentru ca era rupt suportul de la procesor si am incercat sa il lipesc si la-am lipit dar a tinut putin s-a aprins si dupa aia facea dungi pe ecran.
si azi am vrut sa il fac ca am gasit alt suport si nu a mers era pasta uscata. am pus alta pasta si nu merge ce are?
funda

8 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Daca e rupt suportul de la procesor, pasta e uscata, procesorul nu e racit bine, se incalzeste, se arde si procesorul, se opreste si calculatorul.

| suffarstar a răspuns:

Da mai multe detalii. Pornesc ventilatoarele din unitate? E posibil sa se fi ars procesorul de la supraincalzire.

| sayWhaaat a răspuns:

1. Invata sa scrii
2. S-a *** procesorul. Ia altu

| MasterGamer1995 a răspuns:

Nu ai tu gramatica.De aceea nu merge!

| ninuionut explică:

Se aprinde unitatea ventileaza
Dar nu se vede pe munitor

| K0sti a răspuns (pentru ninuionut):

Ce e ala taicule "munitor"? Poti sa arunci placa aia de baza!

| ninuionut explică:

Esti un mare prost!