| PrincessConsuela a întrebat:

Am un Nokia C3 si de ficare data cand incerc sa intru pe o pagina de net imi zice "Esec la conectarea la Internet. Verificarea certificatului de server a esuat. Verificati setarea datei pentru dispozitivul dumneavoastra." Ce inseamn asta? Are vreo legatura cu faptul ca m-am conectat la mai multe wireless-uri? Ultimul la care am incercat sa ma conectez a fost la unul de la un Mc. Mi-am facut cont, am incercat sa intru pe net dupa aceea, dar nu a mers. Sper ca nu are nici o legatura, ca asta e la Bucuresti si nu mai am cum sa merg acolo curand.

HELP! Funda, promit! Si vot! Si va rog daca nu stiti despre ce e vorba sa nu va bagati! D-aia am pus iar intrebarea asta. Nu cred ca ma tine doar o saptamana si nici la setari WLAN sau Wireless sau cum s-or numi n-am gasit. crying((Va rog mult sa ma ajutati! Sunt disperata[O-

2 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Pai verifica data din telefon, sigur e bun anul? Sau ora verifica.Acolo ai niste certificate, de conectare, dai automat sau selecteaza un certificat care are valabilitate.Sau mai simplu, in cazul in care chiar nu te descurci contacteaza Nokia Romania si ei te vor ajuta.Sunt foarte de treaba si foarte simtiti oamenii.Incearca cum ti-am zis eu cu data prima data, daca nu merge, da-mi un mesaj privat.

| John_Sersson_1989 a răspuns:

Raspunsul la problema ta e ca si rezolvata:
mergi la setari, apoi la conectivitate, Wlan si apoi ultima optiune trebuie sa selectezi ca pachetele de date sa fie online mereu...cauta in Wlan optiunea cu pachete online deschis....am avut si eu aceeasi problema mai devreme si l-am rezolvat singur
Apropo Hristos a Inviat!