| shoott a întrebat:

Am un nokia n70 si nu stiu cum sal resoftez prin phoenix.
am fost la un magazin de reparari l-am lasat 3 ore si cand m-am intors sa-l iau a zis ca nu merge sal resofteze dar softul de pe el era sters
stie careva cum sal resoftez fara softul lui prin phoenix?

am aflat ca poti sa dai phoenix in deadmode pentru telefoane stricate ca al meu

3 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

Da, poti face refurbish pentru telefoane moarte insa iti trebuie firmware-ul pentru telefon neaparat.
http://firmware.mobilewave.ro/Nokia-1/Nokia-N70-61.html

| Bunicu a răspuns:

Nu cred ca ai fost tu la magazin.da fie te cred. Dar probabil ca vrei sa scapi ieftin. Deci DEFINITIE: Orice telefon mort adica fara soft poate fi citit doar pe BOX. Sper ca stii ce e ala. Si ca sa il repari nu te duci la magazin ci la SERVICE GSM. Asa ca mergi la service deadevaratelea...te costa cam 60 de lei. tu doar probabil ai auzit cate ceva de Phoenix Service Software si ai zis ca gata...esti mare reparator.

| shoott explică:

Si cum sa fac asta?