| chioscuta a întrebat:

Am un procesor Intel core 2 duo e 6300 1.8 Ghz, 1 gb ram ddr1 si observ temperaturi cam mari si de 82 grade dar si de 60, nu sunt cam mari? Ce pot face? Asa se misca bine dar mi-e sa nu se intample ceva

5 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Curatare de praf, pasta termoconductoare schimbata daca este cazul... dar am o vaga impresie ca ai facut deja si astea.

| chioscuta explică (pentru miTzuliK93):

El asa e cam nasol cooleru, pasta am pus azi am vazut un cooler procesor la cel 24 lei si bun nu panarama din asta stock

| miTzuliK93 a răspuns (pentru chioscuta):

Atunciu n-ai ce pierde, mai ales ca zici ca actualul cooler e varza.

| Expressions a răspuns:

Ai putea schimba coolerul, dar in orice caz Intel sunt renumite pentru rezistenta la temperaturi inalte asa ca e probabil sa iti reziste si asa.

| chioscuta explică (pentru Expressions):

In core temp spune ca supoarta maxim 95 de grade, si mie ca daca ma bag intr-un joc...