| Alexatu12 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S4 Value Edition i9151 am o problema, nu imi citeste castile in mufa jack, am schimbat mufa dar tot nu mi le citeste.Stie cineva care ar putea fi problema?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Castile nu se pot citi, doar asculta. tongue
Nu stiu cum ai schimbat mufa de casti din telefon, fiindca este destul de dificil si pentru un specialist. Poate ai schimbat mufa tata al castii.
Unele telefoane au iesire de casti stereo simple (mufa cu varf+inel+baza) sau cu microfon (varf+2inele+baza) dau alte combinatii.
Daca nu folosesti mufa potrivita, atunci nu poate functiona, dar se poate face si scurtcircuit care s-a arda telefonul.