| eduardpetrolistul a întrebat:

Am un stick 8 GB HAMA si din cand in cand face probleme de la un timp,l-am achizitionat acum un an,merge ce merge il introduc in laptop,spune ca trebuie unitatea respectiva formatata, o formatez merge ce merge si dupa o perioada iar face, chestia este ca se mai blocheaza si cate un film cand il introduc in televizor.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema poate fi si de la contactele USB a sticului sau o problema de contact intern.
Cand face probleme, testeaza-l cu programul "HDTune", in care dai o scanare de suprafata (vizuala) pentru a vedea cum raspunde pe intreaga sa suprafata, precum poti obtine si alte informatii despre stick.

| eduardpetrolistul explică (pentru Bula):

O sa incerc cu programul acesta

| Bula a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

HD Tune este un program de testare mic si extrem de util, mai ales cand o unitate de disc raspunde greu, exista suspiciunea de "BAD"-uri (sectoare defecte).
Merita sa fie pastrat la indemana pe orice calculator, intre programele utilitare!

| Simpatic a răspuns:

Il distrugi (bagi la apa) si-l arunci, are sectoare defecte cu siguranta.
Nu de alta dar un stick de acesta nou de 8 GB nu costa mai mult de 25 de leiwinking