| anonim_4396 a întrebat:

Am un stik in care sunt mai multe fisiere importante. Dar cand il conectez la calculator mi se deconecteaza si conecteaza incontinuu.Am incercat cu stik-ul si la alte calculatoare si tot asa face,deci are ceva. Cum pot lua fisierele din el, dar fara sa-l duc la vreun specialist? Am nevoie urgenta.

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Probleme de alimentare pe USB sau probleme cu alimentarea stickului, interne. Sa zici mersi daca te poate rezolva un specialist. Nu te mai juca cu el ca risti sa il bulesti de tot. Lectie pentru viitor (nu o lua in nume de rau sau ca semn de superioritate/aroganta, iti zic ca m-am ars si eu asa) - NICIODATA sa nu mai ai incredere in stickuri cind e vorba de fisiere importante. Pe linga stick, INTOTDEAUNA, sa le ai si pe un hard extern sau, cel mai sanatos si sigur, pe 2-3 servicii de cloud storage (OneDrive, Dropbox, etc). Uneori poti sa ai toti banii din lume ca nu o sa iti vezi fisierele inapoi. Eu aveam un hard bulit, fisierele de pe stick s-au dus si alea, iar hardul a fost imposibil de recuperat, asta cu asistenta specializata din SUA si cu mine fiind dispus sa dau si 1000-1200 EUR ca sa imi recuperez datele...

| asdfghjkl321 a răspuns (pentru KodrutZ):

Pacat...

| KodrutZ a răspuns (pentru asdfghjkl321):

La foarte multe chestii e valabil ca singura lectie pe care o inveti cu adevarat e aia pe care o experimentezi pe propria piele, in sensul nasol - imprumutatul de bani la prieteni, "las' ca nu ramine gravida acuma", "doar o bere, nu ma opreste politia fix acum" sau "nu o sa mi se strice fix mie hard discul".

| Ruxandra15 a răspuns:

Nu prea ai cum daca se deconecteaza si conecteaza in continuu. Sta 5 minute conectat?

| asdfghjkl321 a răspuns (pentru Ruxandra15):

2 secunde! As vrea eu 5 minute! sad

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Unde la ce cu usp l-ai conectat? Fata sau spate. Trebuie sa ai grija unde il conectezi ca sunt m-ai multe porturi.Si m-ai exact cat sta conectat sau din prima cum il bagi?=Cand ai achizitionat stiku acela nu ti-a dat un dvd cu driverul lui. Succes.

| asdfghjkl321 a răspuns (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Stikul este primit. cand il conectez imi apare doar 2 secunde apoi dispare si apoi tot se aude din cand in cand un sunet ca si cum l-as deconecta si conecta iar, totusi eu facandu-i nimic.

| andrei2k00 a răspuns:

Poate nu e contactul bun... Incearca sa-l conectezi prin alta parte

| asdfghjkl321 a răspuns (pentru andrei2k00):

Am incercat prin toate partile...