| PauliucIuli a întrebat:

Am un telefon android și nu mai vrea sa pornească cum trebuie (se blochează de tot când trece de marca și nu mai merge nimic)
i-am dat și reset din fabrica ...am încercat sa ii fac un update dar nu vrea sa îl facă (Installation aborted)

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ciprian996 a răspuns:

Daca ai root facut si a trecut de 5/7 luni incepe so ia razna si trebuie sa te duci cu el la service mobile sa ii schimbe softul te costa intre 40 si 100 ron de exemplu eu am un huawai ascend g300 si ma costa 40 ron softu dupa ce iti schimba softu iti merge ca nou. daca nu stii ce este root cauta pe net sa vezi ce este. sa stii ca unele smartphone-uri sau tablete android vin din fabrica cu root facut.

| PauliucIuli explică:

Nu i-am facut root dar i-am dat hard reset.