| Andredrei a întrebat:

Salut am o problema grava.Telefonul meu NU VREA SA ISI DEA RESET DIN FABRICA.
Totul a inceput aseara cand am incercat sa descarc un joc si s-a blocat putin telefonul deoarece memoria telefonului a ajuns 0Mb disponibili.Am sters cate ceva din telefon si cred ca nu trebuia.Acum daca intru pe Magazin Play telefonul o ia razna, iar aca nu dupa 10 minute se inchide procese non-stop.Chiar si Launcher si se blocheaza telefon.Am incercat sa ii dau rsetare din fabrica, am incercat si sa intru in android recovery menu(am dat pe resetare din fabrica/delete cache si nu s-a intampalt nimic.Cand se deschide telefonul imi zice ca se trece la veriune software superioara.Dar nu se intampla nimic.HELP

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" ( "din butoane", cu telefonul închis )!

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu reuşeşti să rezolvi "problema", atunci duci telefonul la un Service.

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

| LePotato a răspuns:

Nu prea imi vine a crede ca nici in recovery mode nu poti intra.

De ce nu-l duci la service?

| Andredrei explică (pentru LePotato):

Ptc totul este inchis, Craciun

| Roxana_Roxy_1999_cYaU a răspuns:

Pai daca nu a mers din setari sa-i dau reset. atunci incearca sa ti apasa pe toate butoanele deodata si pe cel de la volum numai pe cel ce dsi mai tare ti apasat si le tii deodata pana se inchide deschide... si de acolo stii.

| Andredrei explică (pentru Roxana_Roxy_1999_cYaU):

"am incercat si sa intru in android recovery menu"
am specificat deja asta.Nu te baga daca nu stii.