| Xenoverse a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy A3 nano sim si mi se incarca foarte greu bateria. Am lasat-o la incarcat in jur de 2 ore si nu s-a incarcat nici macar pe 85%. Ce imi sugerati? Sau care ar fi cauza?

5 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Asa se incarca un telefon care nu are fast charging.
E normal, la mine dureaza in jur de 3 ore pe un j5 2015.
Nu iti recomand sa folosesti tot felul de incarcatoare care supra solicita bateria, daca asa se incarca cu incarcatorul original inseamna ca atat poate.

| Xenoverse explică (pentru Alexul99):

Normal, telefonul meu se incarca intr-o ora si ceva.

| iwefgOficiall a răspuns:

Eu am un Asus zenfone si de la 20 % la 100% face 1 ora si 30 de minute fara fast charging dar depinde bateria a mea are 2000 mah.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iwefgOficiall):

Acelasi telefon, dureaza ani buni. 2-3 ore.

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

E mai bine sa se incarce in timp decat rapid... e incarcatorul original al telefonului? cablul de date tot? daca nu este aceasta este cauza bateria de la telefon in timp se va duce nu va mai tine curent, se va incarca aiurea, daca e tot original al telefonului..atunci totul este ok asa trebuie sa se incarce el in timp, normal o baterie trebuie sa stea la incarcat 4 ore