| Andreidita211 a întrebat:

Am varsat suc pe tastatura iar acum cand apas tasta S se apasa cu ea si tasta D K cu L si 8 cu 9 ma poate ajuta cineva?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Aruncă tastatura.

| anonimg a răspuns:

Nu arunca tastatura de la laptop. S-au lipit tastele d ela acel lichid zaharos.
Cand laptopul este oprit, cu o surubelnita dreapta porti sa fortezi sa scoti acele taste care nu merg.
Urmareste mai inainte -fara graba- acest videoclip:
https://www.youtube.com/watch?v=3T0T7vUeTOE
Poti sa scoti doar tasta care este scrisa pe ea; si fara nicio problema poti sa stergi tastaura cu un servetel umed (nu exista probleme de scurtcircuit sau altceva de felul acesta).

| Andreidita211 explică (pentru anonimg):

Tastatura e de pc nu am laptop

| anonimg a răspuns (pentru Andreidita211):

Merg scose toate butoanele si de la o tastatura de pc tot asa cu surubelnita.

| JicaContra a răspuns:

Schimba tastatura
altfel, ca sa o cureti, trebuie desfacuta complet, SI FOLIILE (sunt 3) trebuie desfacute complet si spalat tot, tot, in afara de cip-uri
pentru... 15 lei, CHIAR nu merita chinul:
https://www.emag.ro/tastaturi/sort-priceasc/c

iar, ce spune anonimg e total aiurea, daca sucul a ajuns intre folii, ADIOZ SI N-AM CUVINTE!
... NUMAI spalatul e solutia, scos de taste nu rezolva nimic, si stiu asta pe propriu sorici :P

| Gabigabyi a răspuns:

Trebuie sa iei alta ca s-a stricat.

| LupGetodacJedi a răspuns:

Incearca sa pui tastatura la caldura ca sa se evapore sucul, sau poti sa dai cu aspiratorul pe tastatura ca sa aspire sucul. Poti sa incerci sa tragi sucul cu paiul daca n-ai aspirator. O zi buna!