| anonymous_6743 a întrebat:

Am vazut pe net cum se face un virus in notepad, dar daca-l creez si eu voi fi infectat cu acel virus?

15 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Nu, ca in principiu virusii trebuie rulati pentru ca ei nu stiu/nu pot sa se autoruleze. Daca il faci tu ca si principiu ar trebui sa ai si antidotul ca doar stii ce scrii pe acolo nu? sau doar copy paste de pe net?
Apropo la ce zicea madalyn1997 virusi puternici se pot face in orice. depinde in ce ii compilezi C++, VBS, bat...etc
Multa bafta, iar pe http://www.tutorialepc.ro gasesti si alte tutoriale sau sfaturi despre calculatoare.

| VisualBasicExpert a răspuns:

Te mănâncă undeva să faci un virus?
(un virus bun, puternic, letal nu se face cu "notepad")
(am văzut și eu pe youtube videoclipuri cu viruși și cu notepad)

| Clever a răspuns:

Formatezi partitia in care l-ai creat.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU daca nu dai click pe el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ca in principiu virusii trebuie rulati pentru ca ei nu stiu/nu pot sa se autoruleze. Daca il faci tu ca si principiu ar trebui sa ai si antidotul ca doar stii ce scrii pe acolo nu? sau doar copy paste de pe net?
Apropo la ce zicea madalyn1997 virusi puternici se pot face in orice. depinde in ce ii compilezi C++, VBS, bat...etc
Multa bafta, iar pe http://www.tutorialepc.ro gasesti si alte tutoriale sau sfaturi despre calculatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred deoarece am facut si eu unul si nu ati face nimic doar daca al deschizi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing) Amice ma numesc catalin sunt din Vladesti si acel virus este sati arate cum poti sa-ti strici calculatorul nu pe tine sa nul activezi cati mamanca datele pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data creeat acest virus orice computer va fi afectat de acest virus inclusiv al tau.

| costinvlad a răspuns:

Virusul Facut in notepad adica:
@echo off
del "C:\Windows\System32"
del "C:\Windows\"

etc. Eu am deschis unul si nu putea sterge fisierele

| Pisoi98 a răspuns:

Nu depinde de continut

| Pisoi98 a răspuns:

Nu nu til infectezi dar depinde ce face virusu

| elena_8685 a răspuns:

Atunci naspa rolling on the floor)

| wick1337 a răspuns:

Nu vei fi infectat atata timp cat nu te mananca in palma sa il deschizi. stii ce se intampla? pai iti sterge windows-ul. Asa ca ai grija ce faci!

| Selagea_Vlad_1990 a răspuns:

De ce l-ai crea

| wick1337 a răspuns (pentru Selagea_Vlad_1990):

Pt. ca vrea sa faca ceva...