| maduts a întrebat:

Am vazut pe un site de turism niste imagini minunate din tara noastra. as fi vrut sa le descarc dar nu reusesc pentru ca nu mi se salveaza imaginea ci adresa acelui site. stie cineva daca se poate descarca acele imagini si daca da, cum?

3 răspunsuri:
| robroy a răspuns:

Daca esti la imaginea respectiva dai clik dreapta pe ea si dai salveaza imaginea.

| tsbproduction a răspuns:

SE POT! Doar trebuie sa apesi pe click dreapta pe poza si dai "save image as".

| maduts explică (pentru tsbproduction):

Asa am facut, dar mi se salveaza adresa site`ului, nu imaginea