| Hypathia a întrebat:

Am vrut sa vad un DVD cu Windows Media Player dar sunetul nu merge (volumul era la maxim). Ce trebuie sa fac ca sa functioneze sunetul? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LucianGabriel a răspuns:

Vezi pe la setari dar windows media player e foarte rau cand vine vorba de deschis dvd-uri sau de vazut filme.Foloseste kmplayer(e gratis, foloseste putine resurse ai sute de optiuni si setari, umbli foarte simplu pe el si se vede foarte foarte bine nu mai ai nevoie de codec-uri in plus, ar mai fi multe de zis). Daca te hotarasti sa treci pe kmplayer dupa ca sa vezi film-ul pe tot ecran-ul(fara banda aia neagra...)seteze de acolo ce format vrei.Pentru alte detalii un meseaj sau zii aici si te ajut(iti pot da si setarile mele ca se poate foarte simplu lucr-ul acesta(are el optiunea asta de a exporta setari). Numai bine si inca ceva pentru dvd-uri mai poti folosi power dvd, da mananca multe resurse si e pe bani(nu ar fi o problema, se gasesti crack-uit)

5 răspunsuri:
| Hypathia explică:

Draga DanClauS, am laptop, evident cu boxa incorporata, deci nu mai trebuia sa bag nimic in priza. happy

| Hypathia explică:

Sunt din Galati.

| BuggsBunny a răspuns:

Cel mai bine e sa folosesti VCL! e super bun pentru filme tongue

| DanClauS a răspuns:

Degeaba e volumul la maxim, trebuie sa bagi boxele in priza laughing

| DanClauS a răspuns:

Aveam si eu chef de o gluma,
acum, eu zic sa iei bsplayer, sa incerci un film divx si sa vezi daca merge sunetul, daca tot nu merge inseamna ca e din cauza laptopului,
intra in control panel, la setari sunet si umbla pe acolo, ii dai tu de capat.

de unde esti?