| prajala17 a întrebat:

Am windows 7 32 bit si vreau sa intalez windows 8 64 bit(clean intall) imi merge?

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Daca procesorul suporta versiunea de win pe 64 da.Ce procesor ai? Verifica specificatiile si mai vb.

| prajala17 explică (pentru stlucian):

Imi suporta ca am verificat...doar stiu de ce vreau sa imi pun 64 bit.Am 4gb ram procesor Intel celeron dual E3400 2.6ghz etc

| stlucian a răspuns (pentru prajala17):

Atunci e OK.Cred ca restul nu mai era nevoie sa specific:
Cerințe minime:

1. ) - Procesor de 1 gigahertzi (GHz) sau mai rapid 32 (x86) sau 64-biți (x64).

2. ) - RAM de 1 gigabyte (GB) (32-bit) sau 2 GB (64-bit).

3. ) - Spaţiu pe hard disk: 16 GB (32-bit) sau 20 GB (64-bit)).

4. ) - Placă grafică: Microsoft DirectX 9.

5. ) - Nu este necesar conectarea la Internet și folosirea monitorul multitouch, dar e nevoie de o rezoluţie a ecranului de cel puţin 1024 x 768.

- See more at: http://www.regen.hu/......ll.ro.html

| Gimihumulukuakua a răspuns:

Pai ce configuratii ai omule la calc?