| Dan0509 a întrebat:

Am windows 7 si vreau sa instalez winsows xp, si nu ma lasa sa instalez ce pot sa fac? si nu vrea nici prin boot, dar cd e bun e original, a si prin boot imi da erori se incarca un pic si dupa aia imi zice sa apas o tasa pentru continuare si se da restart, zice ca am o versiune mai noua instalata in pc si de aceea nu ma lasa sa instalez xp cum scap de porcaria asta VREAU XP

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Bagi un dvd cu windows 7 si cand ajungi la partea cand iti arata partitiile dai advanced/format iar dupa formatarea partitiei unde ai windows-ul acum dai u restart manual si bagi cd-ul cu windows xp! Bft

| Johnny2010 a răspuns:

Nu te lasa pentru ca ai Windows 7 care este mult mai recent in comparatie cu Windows XP. Formateaza hard-ul sau partitia pe care este pus windows-ul si instaleaza xp-ul. Succes.