| paulpaul25 a întrebat:

Am Windows xp sp2 si am o problema, nu pot sa folosesc calculator decat in Safe Mode! Vreau sa imi reinstalez singur windowsul, fara cd, direct de pe internet! Se poate? Va rog dati-mi un link sau ceva!

4 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi sa restaurezi windowsul existent. Cand intri in safe mode dai restaurare sistem. Daca nu poti rezolva problema asa aminteste-ti de cand ai problema asta, dupa ce ai instalat un program sau un antivirus ceva, daca e asa intra in safe mode si dezinstaleaza respectivul program.

| Liviucu a răspuns:

Reinstalarea unui sistem de operare indiferent ca il reinstalezi incepand din BIOS respectiv din desktop (My Computer, partitia DVD) necesita obligatoriu un Compact-Disc in unitate. La restartare este nevoie de el pentru rulajul fisierelor necesare pentru ca OS-ul sa se instaleze corect si in mod corespunzator.

| paulpaul25 explică (pentru Liviucu):

Vreau sa mentionez ca atunci cand incerc sa il deschid se restarteaza! Nu stiu ce sa fac! Am neaparata nevoie de calculator! Si fiind week-end nu o sa gasesc pe nime care sa instaleze windows-ul si am neaparata nevoie de sunet de fapt de youtube! Ce pot sa fac?, pot sa downloadez cumva windows-ul de pe internet si sa il pun pe un CD si sa il instalez singur? Daca da, cum?

| Liviucu a răspuns (pentru paulpaul25):

Da, asta e singura solutie. Iei kit-ul de pe Fl, arzi un DVD cu Nero, (open image si burn la o viteza medie) si apoi il instalezi singur. It's easy. Eventual daca nu stii iti scoti toti pasii de instalare de pe internet la imprimanta.