| Ana213 a întrebat:

AMD Phenom 2.4 GHz or Intel Core 2 Quad Q6600 2.4?

Au aceiasi putere dar difera pretul ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
| Nuuu a răspuns:

Intel mereu a fost peste AMD

10 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Amd phenom 2 clar din cauza arhitecturii imbunatatie. Q6600 este destul de vechi.

kratos
| kratos a răspuns:

Nuclee puternice nu au auzit hamsterx. Performanta sau arhitectura am mai auzit.

kratos
| kratos a răspuns:

@b3nny96 vezi ca de foarte mult timp amdurile nu mai sunt asa iar cu un cooler stock poti face minuni. Eu am avut asa ceva si stiu ce zic...

| Ana213 explică:

Si Intel se descurca bine dar intr-adevar e cam veche tehnologia Quand pe cand Phenom e altceva.
Cucoolerul nu e o problema o sa cumpar unu bun.

| hamsterx a răspuns:

Intel pentru ca nucleele sunt mai puternice decat la phenom. big grin

| hamsterx a răspuns:

Eu am 2 servere, unul pe phenom si unul pe intel q6600 iar cel pe phenom a cedat primul.

| Ove a răspuns:

Deci AMD nu se compara cu Intel. Daca ai AMD intampini o gramada de prbleme pe internet plus de asta nucleele sunt foarte slabe fata de un Intel.Eu merg pe princiupiu de Intel Core duo sau Intel Dual Core.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amd functioneaza la fel de bine ca Intel-ul... dar are preturile mai mici datorita temperaturii ridicate la care lucreaza. deci cu un cooler bun Amd-ul castiga detsasat raportul calitate pret. deci Amd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intel... daca vrei sa te intelegi bine si cu programele

www.mirceabondar.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ktaa degeaba ai luat fundita. Amd bate intelul TOT TIMPUL... asta sa o tii minte cat traiesti laughing