| anonim_4396 a întrebat:

An citit cateva articole in care aia au auzit ca Microsoft "ameninta" ca directx 12 va fi exclusiva pentru win 10, ca majoritatea oamenilor sa schimbe sistemul de operare. Ce parere aveti despre asta? Vezi cumpara win 10, sau ramaneti la win 7 cu directx 11.1?

Inainte sa ziceti ca nu e posibil, am citit ca asa au facut si cu directx 10, cand fortau lumea sa cumpere win vista altfel nu aveau acel directx.

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pana va expira w7, sau 8, ca windows xp, o sa avem toti calculatoare ok, peste 15 ani.

| Jipa95 a răspuns:

Vrajeli, vrajeli. Stai linistit ca merge de la 7 in sus.

| suffarstar a răspuns:

Niste magari. Sunt constienti ca detin monopolul in industria sistemelor de operare si de asta isi permit. Oricum se va pirata la greu.

| notefree a răspuns:

Degeaba mai bine raman pe win 7 daca win 10 va fi ca win 8 nici vorba.

| StefanKogut a răspuns:

Este posibil, tine de marketing. Iar Microsoft e recunoscuta ca in ce priveste moralitatea, are pareri proprii, ca sa ma exprim alegoric.
De altfel, tot ce exista pe Win7, Win 8 si Win10 in plus fata de Vista puteau fi puse pe Vista, dar unde ar mai fi fost banii?